Wychowawcy

mgr Iwona Orzechowska (w pracy ciocia Iwonka) jestem nauczycielem kontraktowy, absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie o kierunku "pedagogika w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej i socjalnej" oraz ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim w zakresie "edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna". W zawodzie nauczyciela przedszkolnego pracuję 7 lat. W pracy kieruje się spokojem, cierpliwością i potrzebami dziecka. Praca ta daje mi w życiu zawodowym dużo satysfakcji i radości kiedy na twarzach dzieci wita uśmiech i zadowolenie.


Nazywam się Agata Wojciechowska. Studia I stopnia ukończyłam na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Studiując pedagogikę specjalną wybrałam specjalność surdopedagogika oraz pedagogika wczesnoszkolna. Obecnie jestem na zaocznych studiach II stopnia, na tej samej uczelni studiuję terapię pedagogiczną.

W Konwaliowym Domku pracuję na stanowisku wychowawczyni w grupie żłobkowej. Dodatkowo w grupie przedszkolnej prowadzę zajęcia z języka angielskiego oraz zajęcia prowadzone Metodą Dobrego Startu.

Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji. U swoich podopiecznych już od najmłodszych lat staram się rozwijać kreatywność, a ucząc poprzez zabawę staram się przekazać im wiedzę w sposób dostosowany do ich wieku i zdolności.

Ponadto posługuję się systemem językowo - migowym I i II stopniem oraz znam podstawy Polskiego Języka Migowego.


Nazywam sie Anna Woźniakowska. W "Konwaliowym Domku" pracuję jako pomoc nauczyciela. Obecnie jestem na pierwszym roku studiów magisterskich na kierunku administracja. Swoją pracę w przedszkolu rozpoczęłam  półtora roku temu jako asystent nauczyciela przedszkola w Samorządowym Przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Serocku. Doświadczenie zdobyte
w przedszkolu w Serocku pozwoliło mi ubiegać sie o prace w Konwaliowym Domku. Bezpieczeństwo dzieci stawiam na pierwszym miejscu dlatego odbyłam kurs pierwszej pomocy oparty na wytycznych Europejskiej Rady Resyscutacji.
Praca w przedszkolu daje mi dużo satysfakcji.


Nazywam się Angelina Antczak. W "Konwaliowym Domku" pracuję jako pomoc nauczyciela. Przez wiele lat pracowałam jako opiekunka do dzieci. Uwielbiam zajmować się dziećmi. Zawsze jestem uśmiechnięta i chętnie odpowiadam na pytania dzieci. Do pracy chodzę z ogromnym zapasem cierpliwości. Mimo braku wykształcenia pedagogicznego bardzo dobrze radzę sobie z opieką nad dziećmi, ponieważ wkładam w to wiele serca. W pracy z dziećmi pomaga mi również doświadczenie zdobyte w opiece nad swoimi córeczkami. Jestem odpowiedzialna i dużą uwagę przykładam do zapewnienia bezpieczeństwa swoim podopiecznym.

Prowadzę w "Konwaliowym domku" warsztaty ceramiczne dla dzieci. Mam nadzieję ,że prace waszych pociech wywołają na Państwa twarzach nie tylko uśmiech ale i podziw, że są tacy mali a już tyle potrafią :) .

Ciocia Patrycja - w dzisiejszym świecie większość z naszych dzieci jest obarczona na co dzień dużym stresem. W trakcie naszych warsztatów dzieci samodzielnie lepiąc wyroby ceramiczne z gliny, poznając cały proces jej tworzenia odkrywają radość z własnoręcznie wykonanego dzieła. Ręczne tworzenie ma działanie nie tylko relaksujące ale nawet powoduje wyzwalanie się endorfin w ciele człowieka, oraz podnosi jego kreatywność. Wykonane przez dzieci prace mogą być nie tylko miłą pamiątką, ale także pomysłem na prezent dla najbliższych osób. Na zajęciach poznają również wybrane elementy charakteryzacji jak i rzeźby, która kreatywnie wpłynie na inspiracje w pomysłowości wykonywanych prac przez dzieci.


mgr inż. Monika Szczepańska Duda

Logopedia jest moją pasją. Pomoc innym, bezpośredni kontakt z ludźmi, możliwość rozmawiania i dzielenia się wiedzą z innymi to działania, które lubię. Myślę, że elastyczność w pracy, pomysłowość, umiejętność "podążania za pacjentem", otwartość na drugiego człowieka to cechy, które mnie charakteryzują. 

Tytuł logopedy zdobyłam w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie pod okiem dr Danuty Emiluty - Rozya. Wcześniej skończyłam studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie na Wydziale Nauk o Wychowaniu ze specjalnością wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką przedszkolną i logopedią.


Instruktor prowadzący i egzaminator:
Shihan Maciej Misiak
6 Dan Karate Kyokushin
6 Dan Jiu-Jitsu

Przygotowałem specjalny program dla dzieci przedszkolnych, który w pełni wpływa na ich rozwój psychoruchowy. Opiera się ona głównie na zajęciach ogólnorozwojowych z elementami Karate Kyokushin, Ju-Jitsu oraz gimnastyki. Ćwiczenia rozciągające, trening równowagi, równomierne rozwijanie wszystkich partii mięśni niezbędne dla utrzymania prawidłowej postawy, profilaktyka płaskostopia to najważniejsze zagadnienia z aspektu fizycznego. Oprócz nauki podstawowych technik Karate oraz Ju-Jitsu, które pomogą najmłodszym poczuć się pewniej w otaczającym je świecie będą również próbować wykonywać zagadnienia typowe dla gimnastyki sportowej. Aspektem najważniejszym dla najmłodszych będzie jednak wychowawczy kontekst zajęć. Praca zespołowa w czasie zabaw ruchowych oraz szacunek dla nauczycieli i siebie nawzajem jest fundamentalną cechą treningów. Nie zabraknie również elementów kultury japońskiej, nauki podstawowych słów z tego języka. W grupach przedszkolnych realizowany jest prostszy program oparty właśnie na zabawach ruchowych i koordynacyjnych. Jest to najlepszy sposób pozytywnego rozładowania energii malucha.


Nazywam się Magdalena Pawlik, jestem studentką Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku Edukacja Artystyczna ze specjalnością arteterapia. Uzyskałam dyplom licencjata, obecnie kontynuuję naukę na studiach magisterskich. Ukończyłam również Studium Sztuk Plastycznych i Technik Wizualnych na kierunku architektura wnętrz, co dało mi tytuł plastyka. Posiadam 2 letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć artystycznych dla dzieci. Posługuję się językiem angielskim w stopniu B2 wyższym.


Artur Bodzioch- zawodowy tancerzy z najwyższą, międzynarodową klasą taneczną "S", instruktor tańca, choreograf. Swoją przygodę z tańcem towarzyskim rozpoczął w wieku 8 lat. Posiada wieloletnie doświadczenie sportowe i pedagogiczne. Wielokrotnie stawał na najwyższym podium turniejów krajowych i zagranicznych. Uczestnik największych i najbardziej prestiżowych turniejów tańca towarzyskiego na świecie, takich jak: Blackpool Dance Festival, United Kingdom Open Championships, International Championships, Dutch Open Championships, German Open Championships, Italian Open Championships.

Wybrane osiągnięcia sportowe:

  • Wielokrotny Mistrz Okręgu Małopolskiego
  • Mistrz Polski Południowej
  • Finalista Mistrzostw Polski 2014
  • Zwycięzca oraz finalista wielu turniejów rangi WDC AL (Polska, Francja, Belgia, Litwa, Ukraina)

W swojej karierze tanecznej prowadził zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych. Regularnie pracuje z parami sportowymi w Polsce i na Ukrainie. Aktualnie dużą część swojego czasu poświęca prowadząc kursy tańca w "Centrum Tańca i Ruchu" Legionowo, Radzymin i Warszawa.

Z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Finanse i Rachunkowość.

Język angielski

W grupie przedszkolnej zajęcia z języka angielskiego odbywają się raz w tygodniu. Ponadto codziennie dzieci słuchają wprowadzonych podczas zajęć piosenek i wierszyków, aby osłuchiwać się z językiem.

Zajęcia z języka angielskiego prowadzone są z wykorzystaniem książek wydawnictwa Oxford: "Playtime Starter" oraz "Playtime A". Program oparty jest na opowiadaniu historyjek z życia przedszkolaków przedstawionych w książkach. Dzieci poznają bohaterów, którzy towarzyszą im na każdych zajęciach. Do każdej historyjki dołączone są obrazki, które ją ilustrują oraz proste ćwiczenia grafomotoryczne. Podczas każdych zajęć dzieci poznają nową, krótką, wpadającą w ucho piosenkę, uczą się śpiewać, za pomocą obrazków tłumaczone jest dzieciom jej treść.

Zajęcia prowadzone są głównie w języku angielskim. W grupie żłobkowej dzieci osłuchują się z językiem podczas codziennie słuchanych piosenek. Przez cały tydzień kilkakrotnie w ciągu każdego dnia dzieci słuchają jednej piosenki. Piosenki zmieniają się co tydzień.