Witamy

Jesteśmy placówką która wychodzi naprzeciw potrzebom naszych wychowanków, w szczególności zwracamy uwagę na indywidualny rozwój każdego dziecka. Stale rozwijamy wachlarz zajęć dodatkowych, aby sprostać potrzebom dzieci spędzających z nami czas.

Konwaliowy Domek przyjmuje dzieci w wieku od 1 roku do 6 lat. Pracujemy cały rok w godzinach od 6.00 do 18.00 pięć dni w tygodniu.

Aby zapewnić dziecku poczucie swobody i bezpieczeństwa bardzo przywiązujemy wagę do ciepłej i przyjaznej atmosfery. Do dzieci podchodzimy indywidualnie. Nasze metody edukacyjno-wychowawcze są oparte na aktualnej wiedzy w zakresie pedagogiki i psychologii rozwoju. Nasz zespół kładzie szczególny nacisk na podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli oraz ich umiejętności. Powoduje to lepsze zrozumienie potrzeb dzieci oraz właściwą realizację celów dydaktycznych w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań i postępów dzieci.

Rodzicu, jeśli chcesz ułatwić dziecku przekroczenie progu przedszkola pamiętaj o ważnych zasadach:


  • Nie przeciągaj pożegnania w szatni, pomóż dziecku rozebrać się, pożegnaj się i wyjdź.
  • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu, jeśli zrobisz to choć raz będzie wiedziało, że łzami może wszystko wymusić.
  • Nie obiecuj, jeśli pójdziesz do przedszkola to coś dostaniesz, nie może to być forma przekupstwa.
  • Kontroluj co mówisz. Zamiast: już możemy wracać do domu, powiedz: teraz możemy iść do domu.
  • Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po powrocie do domu opowiedziało ci co wydarzyło się w przedszkolu, to powoduje niepotrzebny stres.
  • Jeśli dziecko, przy pożegnaniu płacze, postaraj się żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tato, rozstania z tatą są mniej bolesne.
  • Pamiętaj: żegnaj i witaj dziecko zawsze z uśmiechem :)

Facebook Konwaliowy Domek (więcej...)

Aktualności