Robotyka

Zestawy Lego Mindstorms EV3 zostały opracowane specjalnie dla dzieci w wieku 8-15 lat. Lego Mindstorms to rozbudowane zestawy klocków dla nieco bardziej zaawansowanych konstruktorów. Umożliwiają one budowę robotów i swobodne sterowanie gotowymi formami poprzez odpowiednie oprogramowanie.

Warsztaty robotyki to połączenie informatyki, budowania robotów i świetnej zabawy. Celem zajęć jest pokazanie młodym ludziom, że robotyka może być przygodą, pasją, hobby, a w przyszłości satysfakcjonującym zawodem z perspektywami. Nie trzeba mieć żadnym specjalnych zdolności wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego. Wiedza na zajęciach jest przekazywana poprzez zabawę i dlatego od tylu lat nasze kursy cieszą się ogromną popularnością. Zapraszamy dzieci w wieku 8-15 lat.

Na zajęciach uczestnicy są dobierani w zespoły dwuosobowe według wieku. Na każdy zespół przypada komputer i zestaw do budowania robota. Uczestnicy najpierw budują robota według scenariusza lekcji, a następnie uczą się go "ożywiać", czyli programować, tak by poruszał się i samodzielnie wykonywał powierzoną mu misję np. posprzątał śmieci z biurka, znalazł wyjście z labiryntu, przetransportował ładunek, zrobił zdjęcie itd. Oczywiście nie zabraknie konkursów, zawodów i zabaw z robotami, które dzieci uwielbiają.

Na zajęciach z robotyki uczestnicy poza budowaniem robotów mają szansę poznać podstawowe zagadnienia z informatyki, techniki i elektroniki.

Zajęcia rozwijają zarówno kreatywność, wyobraźnię przestrzenną jak i zdolności manualne, które są niezwykle ważne do prawidłowego rozwoju dzieci. Uczestnicy zajęć uczą się podstaw logicznego, algorytmicznego myślenia oraz samodzielnego wyciągania wniosków, co ułatwia naukę w szkole, a w późniejszym wieku przyswajanie języków wysokopoziomowych programowania.

Poziom zaawansowania I - podstawowy

Poziom I to kurs przeznaczony dla osób początkujących, które były na poziomie "0" lub posiadają w domu zestaw Lego Mindstorms EV3. Zajęcia są prowadzone w bezstresowej formie i uczestnicy w każdej chwili mogą liczyć na pomoc instruktorów. Na każdych zajęciach konstruowany jest jeden robot, a następnie uczestnicy programują, czyli ożywiają go, tak aby mógł brać udział w zabawach i konkursach.

Na zajęciach każdy uczestnik będzie doskonale się bawił i jednocześnie zdobywał wiedzę poprzez praktykę, własnoręcznie budując niesamowite konstrukcje. Warsztaty dają również możliwość poznania rówieśników o podobnych zainteresowaniach i nawiązania nowych przyjaźni. Na warsztatach z robotyki uczestnicy poza budowaniem robotów mają szansę poznać i zrozumieć podstawowe zagadnienia z informatyki, techniki i elektroniki, co wpływa na szybsze przyswajanie programu szkolnego.

 • Grupy: 8-15 lat, praca w 2 osobowych zespołach
 • Ilość godzin: 24 h zegarowe
 • Narzędzie dydaktyczne: LEGO Mindstorms EV3 Educational
 • Środowisko programistyczne: Graficzne, LEGO Educational
 • Kontynuacja: po poziomie I zapraszamy na poziom II LEGO Mindstorms

Poziom zaawansowania II - średnio zaawansowany

Poziom II to kurs przeznaczony dla osób średnio-zaawansowanych, które ukończyły poziom ,,I" lub mają doświadczenie w budowaniu robotów. Podczas cyklu spotkań pokażemy jak pisać coraz bardziej zaawansowane programy, a także nowością będzie nauka podstaw elektroniki.

Na zajęciach każdy uczestnik będzie doskonale się bawił i jednocześnie zdobywał wiedzę poprzez praktykę, własnoręcznie budując niesamowite konstrukcje. Warsztaty dają również możliwość poznania rówieśników o podobnych zainteresowaniach i nawiązania nowych przyjaźni. Na warsztatach z robotyki uczestnicy poza budowaniem robotów mają szansę poznać i zrozumieć podstawowe zagadnienia z informatyki, techniki i elektroniki.

 • Grupy: 8-15 lat, praca w 2 osobowych zespołach
 • Ilość godzin: 24 h zegarowe
 • Narzędzie dydaktyczne: LEGO Mindstorms EV3 Educational
 • Środowisko programistyczne: Graficzne, LEGO Educational
 • Kontynuacja: po poziomie II zapraszamy na poziom III LEGO Mindstorms

Lego WeDo

Zestawy Lego WeDo zostały opracowane specjalnie dla dzieci w wieku 6-8 lat.
Konstrukcje są łatwe w budowie i oprócz rozwijania u dzieci umiejętności technicznych dostarczają im mnóstwo zabawy i radości. Każde spotkanie to budowa nowego robota, powstaną np. samolot ratunkowy, głodnego aligatora, skaczącą małpkę, latającego ptaka, ryczącego lwa i wiele innych. Nie są to zwykłe zabawki, ale najprawdziwsze roboty. Aby je ożywić dzieci piszą program, który następnie odczytuje robot i dzięki temu potrafi samodzielnie wykonać zadanie.

Zajęcia rozwijają zarówno kreatywność, wyobraźnię przestrzenną jak i zdolności manualne, które są niezwykle ważne do prawidłowego rozwoju dzieci. Uczestnicy zajęć uczą się podstaw logicznego, algorytmicznego myślenia oraz samodzielnego wyciągania wniosków, co ułatwia naukę w szkole, a w późniejszym wieku przyswajanie języków wysokopoziomowych programowania.

Poziom zaawansowania I

Każde spotkanie składa się z trzech części:

 • konstruowanie robota
 • programowania go, czyli ożywiania
 • zabawy z własnymi konstrukcjami, która dostarcza wiele radości zarówno najmniejszym jak i najstarszym uczestnikom

Na zajęciach dzieci poznają otaczający je świat nauki i techniki.

Grupy: 6-8 lat, praca w 2 osobowych zespołach.

Środowisko programistyczne: system LabView - ten sam, co w LEGO Mindstorms, można bezpośrednio sterować silnikami lub programować proste - - - reakcje na pobudzenia czujników

 • Ilość godzin: 12 h zegarowych
 • Narzędzie dydaktyczne: Lego WeDo
 • Kontynuacja: po poziomie I Lego Mindstroms jeżeli dziecko ma już 8 lat.