Pracownia ceramiczno-rzeźbiarska

Glina jest materiałem czystym ekologicznie, jest naturalnym składnikiem towarzyszącym nam na co dzień. Znamy ją, wiemy, że jest ale nie zawsze wiemy jak wykorzystać jej potencjał i stworzyć coś niezwykłego, niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju. Praca z gliną działa na każdego z nas wyciszająco i relaksująco. Dzieci, uczy cierpliwości, dokładności a zarazem jest fantastycznym ćwiczeniem przygotowującym do rysowania i pisania rozwijając je również manualnie. Poznajemy rodzaje gliny, techniki lepienia oraz proces twórczy każdej pracy.

Fantazja dzieci nie zna granic, a prace plastyczne są dla nich narzędziem do wyrażania uczuć i emocji. Za pomocą gliny, farb, papieru i innych przedmiotów z których nie wiadomo co zrobić, a coś zrobić się da. Efekt końcowy jest zaskakujący, w każdej pracy jest cząstka artysty, jego myśli, czas i zaangażowanie. Serdecznie zapraszam wszystkich ciekawych, chcących spróbować, zobaczyć i doświadczyć. Mam nadzieję ,że prace wasze i waszych pociech wywołają na Państwa twarzach nie tylko uśmiech ale i podziw gdzie w niedalekiej przyszłości możecie spodziewać się nieoczekiwanych rezultatów w postaci np.: wielkich formatów glinianych służących do odlewów gipsowych, które dają niesamowity wizualny efekt końcowy pracy.

A także prac w innych wymiarach techniki łączenia gliny z innymi materiałami.

Wybrane zagadnienia z rzeźby tj. narzutów gipsowych, odlewów małych form rzeźbiarskich pod okiem Izabeli Bajda.

Ciocia Patrycja

W dzisiejszym świecie większość z naszych dzieci jest obarczona na co dzień dużym stresem. W trakcie naszych warsztatów dzieci samodzielnie lepiąc wyroby ceramiczne z gliny, poznając cały proces jej tworzenia odkrywają radość z własnoręcznie wykonanego dzieła. Ręczne tworzenie ma działanie nie tylko relaksujące ale nawet powoduje wyzwalanie się endorfin w ciele człowieka, oraz podnosi jego kreatywność. Wykonane przez dzieci prace mogą być nie tylko miłą pamiątką, ale także pomysłem na prezent dla najbliższych osób. Na zajęciach poznają również wybrane elementy charakteryzacji jak i rzeźby, która kreatywnie wpłynie na inspiracje w pomysłowości wykonywanych prac przez dzieci.

Spotkania w ramach zajęć dodatkowych dla dzieci szkolnych i przedszkolnych odbywają się w każdą sobotę od godziny 10.30 do 11.30.

Warsztaty ceramiczne dla dorosłych odbywać się będą w każdy czwartek od godziny 18.00 do 20.00 po zebraniu się grupy przynajmniej 3 osobowej.

Warsztaty Ceramiczne Opłaty:

  • dzieci młodsze do 7 roku życia koszt 20 zł/godzina a karnet na 4h 80 zł
  • dzieci starsze powyżej 7 roku życia koszt 25 zł/godzina a karnet na 4 h 100 zł
  • dorośli za 2 h spotkanie 70 zł a karnet na 4 spotkań 300 zł
  • rodzeństwa, rodzina i małżeństwa - 10 %

Warsztaty Rzeźbiarskie:

Kontakt: Izabela Bajda 696 180 044


Link PORTFOLIO »